יחסי ציבור,  כל הכתבות,  שיווק באמצעות תוכן,  שיווק ומכירות

אל תגזימו!

“הכי יפה”, “ראשון מסוגו”, “לראשונה בעולם”, “מדהים”, “מושלם”, “הלהיט שכבש את העולם”, “הסרטון שישבור את האינטרט”… אלו רק חלק מהביטויים שנכללים במגוון ההודעות לעיתונות שאני מקבלת בכל יום.

אני מבינה שהמוצר/השירות שלכם הכי מהממים בעיניכם וזה אפילו מקסים בעיניי, כי זה מוכיח שאתם מאמינים במה שאתם עושים, אבל…

מכירים את הביטוי “מרוב עצים לא רואים את היער”? אז זה בדיוק זה! מרוב שכולם הכי יפים, הכי חדשים, הכי מוכשרים והכי מעולים – קשה לדעת מי באמת הכי הכי, ואתם יודעים מה? אני גם לא ממש מאמינה שיש מישהו שהוא הכי הכי – יש הרבה “הכי” וזה בסדר גמור, יש מקום לכולם.

ההגזמה הזו עושה בדיוק את ההפך וגורמת לקורא (במיוחד עיתונאים אגב) פשוט לסנן באופן אוטומטי את המילים האלה ולהתייחס לעיקר, כך שזה גם לא תרם ולפעמים אפילו עצבן.

נשבעת לכם שלא מזמן קיבלתי הודעה לעיתונות עם כל כך הרבה שבחים, שאחרי שהורדתי אותם נשארו בערך שלוש שורות! תדמיינו שאתם מפזרים מלח על האוכל – יותר מידי כבר יהרוס את התבשיל, נכון?!

אז בבקשה… אל תגזימו!

זה בסדר כמובן להחמיא למוצר, אבל המינון זה שם המשחק (כמו בחיים). זכרו שלאנשים אין יותר מידי סבלנות, אז גשו לעניין.

נסו ככל האפשר להיצמד לנתונים הרלוונטיים, לרעיון שמאחורי המוצר ולפתרון שהוא מעניק, ותתקמצנו עם השבחים ובטח שעם ההצהרות הלא הגיוניות (“לראשונה בעולם”).

מקווה שהטיפ הזה עזר לכם. כאן תמצאו במרוכז את כל הטיפים הלשוניים ואם יש לכם התלבטות או שאלה – אתם מוזמנים לפנות אליי ואני מבטיחה להשתדל לענות.

דילוג לתוכן