חדר עבודה,  כל הכתבות,  שיווק באמצעות תוכן,  שיווק ומכירות

הכללים הבסיסיים של הקידום האורגני בגוגל

כשאתם רוצים לקנות משהו, ללמוד משהו או לברר משהו? מה הדבר הראשון שאתם עושים? סביר להניח שנכנסים לגוגל!

בעידן של היום כל חיפוש של מוצר או שירות מתחיל בגוגל, כשבדרך כלל הכניסות הן לאחת מהתוצאות הראשונות שמופיעות. מהסיבה הזו כל בעל עסק רוצה להופיע במקומות הראשונים, אבל רק מעט מבינים איך לעשות זאת…

איך מתברגים במקומות הראשונים?

כשמדברים על קידום בגוגל יש להבדיל בין קידום ממומן לקידום אורגני.
קידום ממומן אלו אותן מודעות פרסום שמופיעות ראשונות, בהתאם לקמפיין שהוגדר וכמובן- לסכום ששולם.
הקידום האורגני הוא כל אותן תוצאות שלכאורה “מופיעות אוטומטית”, אנחנו לא משלמים עליהם לגוגל ושם בדיוק אנחנו רוצים להיות!

אז איך עושים את זה?

האלגוריתם של גוגל הוא דבר די מסובך ומורכב ולדעתי, אפילו אנשים שהעיסוק שלהם הוא קידום בגוגל לא פיענחו אותו עד הסוף. מה גם שהוא משתנה ומתחדש כל הזמן…

יש המון דרכים ומילים מפוצצות שקשורות לקידום כמו SEO, מיקרו קופי ועוד, ויש חשיבות לכל הגדרה באתר, כותרת, תקציר ותגיות. אבל לאט לאט…

בואו נתחיל מהכלל הראשון, הבסיסי ביותר, שהכי קל ליישם והוא גם הכי הכי חשוב:

התוכן!

מעבר לכך שחשוב שהתוכן יהיה ענייני, רלוונטי וכמובן- לא מועתק, יש חשיבות רבה גם למילים הספציפיות שמשולבות בו. בסופו של דבר, גוגל הוא מכונה שקוראת את התוכן שלכם וממיינת אותה לפי מילים.

בהקשר הזה, יש כמה דרכים פשוטות וחינמיות שיכולות לשפר את מיקומכם באופן משמעותי, גם אם תיישמו רק חלק מהם. היישום שלהם אגב, הוא משהו יומיומי שאתם פשוט צריכים להטמיע בתודעה שלכם וכשאתם מעלים משהו לאתר, לזכור את זה ולפעול בהתאם.

מילות חיפוש נפוצות

ככל שמילה או ביטוי מוקלדים יותר פעמים בשורת החיפוש של גוגל, כך גוגל מבין שהיא פופולארית והיא זו שתופיע במקומות הראשונים. לכל תחום יש את מילות החיפוש הרלוונטיות עבורו. כדי לדעת מהן מילות החיפוש הכי נכונות עבורכם, תוכלו בקלות להשתמש בכלי החינמי של גוגל – Google adwords.

אתם נכנסים לשם, כותבים את מילות החיפוש שנראות לכם (תתחילו מהעיסוק שלכם ותמשיכו עם המילים והביטויים שאתם חושבים שהלקוחות שלכם מחפשים בהקשר של התחום שלכם) ובאופן אוטומטי יופיעו לכם מספר החיפושים של אותה מילה/ביטוי. בצורה זו תדעו מהן המילים המחופשות ביותר ותדעו לשלב אותן בתוכן שאתם כותבים באתר.

מצב המיקום שלכם בגוגל, לכל אחת ממילות החיפוש

יש כל מיני כלים חינמיים מעולים שיעזרו לכם לדעת מה המיקום הנוכחי שלכם, בהתאם לכל אחת ממילות החיפוש שהגדרתם בגוגל אדוורדס. הכי פשוט זה להשתמש בנתונים של גוגל אנליטיקס – להגדיר שם את הביטויים ולעקוב. אפשרות נוספת (שאני משתמשת בה) היא התוסף Yoast שמיועד בדיוק לצרכים האלה, נוח ואינטואיטיבי לשימוש.

ניתוח החיפושים הרלוונטיים אליכם

עוד כלי מצוין שיכול לעזור לכם לנתח את התנהלות החיפושים של הלקוחות הרלוונטיים אליכם, באופן כללי וביחס לאתר הספציפי שלכם הוא הכלי החינמי של גוגל: web mastertools.

כאן כל מה שעליכם לעשות זה להגדיר את כתובת האתר שלכם והוא כבר יתן לכם רשימה מפורטת של מילות החיפוש שהובילו את הגולשים אליו, המיקום של אותה מילת חיפוש, כמה פעמים היא מופיעה בכלליות ברשת ומה היה שיעור הקליקים (באחוזים) אליכם.

עכשיו - ליישם!

אחרי שהגדרתם לכם את מילות החיפוש והבנתם מה אנשים בתחום שלכם מקלידים בגוגל, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לשלב את אותם ביטויים (כמו שהם) בתוכן שלכם. בעיקרון, כמה שיותר פעמים זה יותר טוב. אבל חשוב לא להגזים, גם כדי לא להבריח את הגולשים וגם כי גוגל עולה על זה די מהר… בטעם טוב 🙂

דילוג לתוכן