חדר עבודה,  כל הכתבות,  כלי עבודה שימושיים

5 מאגרי תמונות חינמיים שממש כדאי לכם להכיר

מאגרי התמונות השונים הפכו בעיניי להכרח של ממש, ואני לפחות לא מכירה יוצר תוכן מכל סוג שהוא שלא משתמש בהם. אם לא תמיד, אז מידי פעם…

אני מודעת היטב לצקצוקים שנשמעים בנושא השימוש בתמונות ממאגר, שגורמם לא פעם לכך שרואים את אותה תמונה במקומות שונים (וזה כמובן ממש הורס את אפקט המקוריות). אבל אין מה לעשות…

לרוב בעלי העסקים אין יכולת לצלם בעצמם את כל התמונות ואם מעלים המון תוכן בכל מיני פלטפורמות, זה גם בתכל’ס לא ממש פרקטי. חוץ מזה שגם כשבוחרים תמונה ממאגר, אפשר למצוא תמונה פחות גנרית כך שזה לגמרי מכשול שניתן להתגבר עליו בקלות (הנה למשל טיפ מעולה למציאת תמונות במאגר).

חשוב לשים לב!

גם כאשר משתמשים בתמונות ממאגר חינמי, ואולי במיוחד במקרה הזה – חשוב מאוד לשים לב לזכויות היוצרים ולציין את הקרדיט המלא. לא תמיד נדרש כזה, אבל בדרך כלל כן וחשוב להקפיד על כך. את העובדה שבשום פנים ואופן אין להשתמש בתמונות שאינן משוחררות מזכויות יוצרים, אני אפילו לא רוצה להזכיר כאן (הנה, הזכרתי!).

5 מאגרי תמונות חינמיים שאני אוהבת במיוחד

אחרי כל ההקדמה הזו, הנה חמישה מאגרי תמונות חינמיים שאני אוהבת במיוחד, בעיקר כי יש בהם המון תמונות מגניבות ורלוונטיות כמעט לכל נושא:

1. pixabay

pixabay הוא אחד ממאגרי התמונות שאני הכי אוהבת והכי מנצלת (לטובה כמובן). יש בו מיליוני תמונות בכל נושא, אילוסטרציות, איורים, סרטוני וידאו ואפילו מוזיקה. והדבר שאני הכי אוהבת בו, היא העובדה שלא חייבים להירשם אליו כדי להוריד תמונות. שווה!

2. Flickr

גם Flickr הוא אחד ממאגרי התמונות הפופולאריים. אליו צריך להירשם כדי להוריד תמונות, אבל היתרון שלו הוא שיש בו גם המון תמונות של אישים.

3. Pexels

היתרון המשמעותי ביותר של Pexels בעיניי, הוא שניתן לבחור בעת החיפוש בגודל התמונה ואפילו בגוון הרצוי (ממש להכניס מספר גוון). זה נוח ופרקטי מאוד כשמחפשים תמונה שצריכה להתאים לגודל מסוים או לאווירה מסוימת.

4. Unsplash

Unsplash הוא מאגר תמונות מהמם בעיניי, שהייחוד שלו הוא בחלוקה לקטגוריות כגון ארכיטקטורה, אופנה וכדומה. זה מאוד מאוד נוח, לא צריך להירשם לאתר והשימוש אינטואיטיבי ופשוט (ממנו אגב לקוחה התמונה הראשית של המאמר הזה).

5. פיקוויקי - גאווה ישראלית!

“פיקוויקי” הוא מאגר תמונות שיתופי, כחול-לבן, שמכיל המון תמונות שניתן להוריד בחינם (עם הקרדיט הדרוש). חוץ מזה שהוא ישראלי וזה תמיד מהווה יתרון מבחינת הפרגון, יש לו עוד כמה יתרונות מובהקים:

  • קודם כל – הוא בעברית, כך שאתם יכולים לבצע את החיפוש בעברית.
  • הוא ישראלי – אז יש בו המון תמונות ישראליות מאוד. גם של מקומות בארץ וגם של ההווי הישראלי (מה שלא תמיד יש במאגרי תמונות אחרים מחו”ל).
  • עבור כל תמונה (שאינה תמונת אווירה) יש הסבר שלם שמספר את הסיפור שלה, כך שהרווחתם גם תמונה וגם מידע.
  • אין צורך בהרשמה – פותחים את התמונה הרצויה, לוחצים על “הורד תמונה” ומורידים למחשב (לא לשכוח לתת קרדיט!).

יש כמובן עוד המון! מאגרי תמונות בחינם ובתשלום, אבל את אלו אני הכי אוהבת ולכן התמקדתי בהם הפעם. אם אתם מכירים מאגר תמונות שאני חייבת להכיר – אשמח לשמוע ואולי נכין בעתיד רשימה מרוכזת של המון מאגרי תמונות.

מקווה שעזרתי לכם. תשתמשו, תיהנו ואל תשכחו לתת קרדיט למי שצריך…

דילוג לתוכן