חדר עבודה,  יחסי ציבור,  קורסים וכלי לימוד

איך לעשות יחסי ציבור לבד?

כל בעל עסק היה רוצה לראות את עצמו או את המוצרים ו/או את השירותים של העסק שלו בעיתון, בטלוויזיה או באתרי אינטרנט מובילים, אבל רוב בעלי העסקים הקטנים אינם יודעים איך להגיע לשם, מבלי לשלם הון תועפות על עמודי פרסום. זהו בדיוק תחום יחסי הציבור – חשיפה תקשורתית “חינמית”.

איך עושים את זה? במאמר הבא אסביר לכם את החוקים הבסיסיים של יחסי הציבור ואתן לכם את הכלים הראשוניים שיסייעו לכם להתחיל לעשות יחסי ציבור לבד!

מהי תקשורת?

תקשורת בהגדרתה הפשוטה ביותר, היא כלי להעברת מידע!

בהתייחס ליחסי ציבור, תקשורת היא מדיה שדרכה ניתן להיחשף לקהל גדול, בבת אחת ובאופן חד פעמי. כלומר – הפרסום מופיע פעם אחת ומופץ לקהל גדול בו זמנית.

אמצעי התקשורת העיקריים הרלוונטיים לענייננו הם טלוויזיה, רדיו, עיתונות כתובה, עיתונות אינטרנטית ובלוגים.

כל אחד מאמצעי התקשורת האלו מכיל בתוכו המון קטגוריות, כך למשל בטלוויזיה יש תוכניות חדשות, תוכניות אירוח, תוכניות בישול וכך הלאה. לכל סוג של אמצעי תקשורת יש חוקים וכללים משלו, כשהמשותפת לכולם היא החלוקה בין התוכן הפרסומי לתוכן המערכתי, או במילים אחרות: בין החלק שמשלמים עליו לזה שלא!

בואו אגלה לכם סוד (לא סודי בכלל):

האינטרס של כל אמצעי התקשורת הוא להרוויח כסף!

את הכסף מרוויחים כל אמצעי התקשורת מהחלק הפרסומי – מודעות, באנרים ותוכן שיווקי. אבל… כמו כל דבר אחר בחיים, גם כאן פועל עקרון “היצע וביקוש”: ככל שלאמצעי התקשורת יש חשיפה גדולה יותר (רייטינג), כך יעלה הביקוש לפרסם בו!

ואיך אמצעי התקשורת מגדילים את החשיפה שלהם? באמצעות תוכן איכותי ומעניין שמושך אליהם קהל.

 כאן נכנסים לתמונה יחסי הציבור!

יחסי ציבור הם בעצם “הדלת האחורית” לחשיפה בתקשורת.

באמצעותם מתמלא החלק “החינמי” וכולם מרוויחים: אתם זוכים לחשיפה תקשורתית רחבה, בלי לשלם אלפי שקלים על מודעה, והתקשורת זוכה בעוד תוכן שמעניק ערך מוסף לצופים, למאזינים, ו/או לקוראים שלה.

אחרי שהבנתם שמערכת היחסים ביניכם לבין התקשורת היא מערכת יחסים הדדית, כל מה שצריך לעשות זה לתת לתקשורת את התוכן האיכותי שהיא מחפשת, בהתאמה כמובן למה שרלוונטי אליכם. 

דילוג לתוכן